Choroby i chirurgia małych ssaków. Fretki, króliki, gryzonie

data wydania: 15 stycznia 2022
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
300,00 zł
cena promocyjna:
240,00 zł
RABAT
20%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 300,00 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Podręcznik Choroby i chirurgia małych ssaków. Fretki, króliki, gryzonie zawiera:

  • szeroką wiedzę na temat medycyny prewencyjnej i leczenia chorób małych ssaków, także z zakresu okulistyki, stomatologii oraz chorób odzwierzęcych;
  • ponad 700 fotografii i ilustracji przedstawiających interpretację radiograficzną oraz techniki diagnostyczne, chirurgiczne i terapeutyczne;
  • szczegółowe opisy zabiegów chirurgicznych wsparte kolorowymi zdjęciami i rysunkami;
  • informacje na temat fizykoterapii, rehabilitacji i medycyny alternatywnej dla królików;
  • spis oraz dawkowanie substancji leczniczych stosowanych w terapii różnych gatunków małych ssaków;
  • rozdziały o mniej popularnych zwierzętach towarzyszących (koszatniczki, nieświszczuki, lotopałanki, jeże itp.).

W polskim przekładzie najnowszego wydania „Różowej książki” autorzy, znani międzynarodowi specjaliści, zgromadzili wiedzę dotyczącą licznych gatunków małych ssaków (określanych także mianem egzotycznych), z którymi lekarze weterynarii stykają się coraz częściej w lecznicach i swojej pracy klinicznej. Zaletą podręcznika jest jego bogata zawartość. Mamy tu obszerny rozdział o chorobach i chirurgii fretek, równie wyczerpujący rozdział dotyczący królików, a także część omawiającą szczegółowo wybrane gatunki gryzoni.
Znajdziemy tu również zagadnienia odnoszące się do zwierząt rzadziej spotykanych w domowych hodowlach, takich jak lotopałanki czy jeże pigmejskie. Oprócz dokładnych opisów chorób poszczególnych gatunków książka zawiera rozdziały poświęcone np. chirurgii (techniki operacyjne), intensywnej terapii, okulistyce, stomatologii i technikom obrazowym.
Zapewniam, że podręcznik Choroby i chirurgia małych ssaków będzie dla każdego lekarza weterynarii ogromnym wsparciem – znajdzie on tu wyjaśnienie wielu problemów, z którymi może się zetknąć w codziennej pracy.
dr hab. Wojciech Bielecki, adiunkt, Instytut Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

W czwartym wydaniu Chorób i chirurgii małych ssaków nowością są rozdziały o koszatniczkach, pieskach preriowych i skunksach. Jest też osobna sekcja Techniki chirurgiczne i stomatologia, która obejmuje chirurgię tkanek miękkich u fretek, królików i gryzoni, a także ogólne zasady przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, ortopedii małych ssaków, endoskopii diagnostycznej i chirurgicznej oraz stomatologii.
W sekcji Zagadnienia ogólne znalazł się nowy rozdział o hematologii i biochemii, w którym szczegółowo omówiono patologię kliniczną małych ssaków.

Ogrom zawartych w podręczniku wiadomości przedstawiono w sposób przejrzysty i przyjazny dla czytelnika.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 768
Format: 203 × 277
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-814-2
Data wydania: 15 stycznia 2022
cena detaliczna:
300,00 zł
cena promocyjna:
240,00 zł
RABAT
20%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 300,00 zł
Produkt dostępnY