Fizjoterapia i masaż psów

data wydania: 03 marca 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Wraz z rozwojem fizjoterapii zarówno w medycynie ludzkiej, jak i weterynaryjnej obserwuje się coraz większą rolę technik manualnych w procesie usprawniania pacjentów. Fizjoterapia i masaż psów przedstawia rehabilitację w nowoczesnym ujęciu i szczegółowo opisuje poszczególne metody z uwzględnieniem technik manualnych. W książce opisano zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii psa, opatrując je przejrzystymi planszami i ilustracjami. Przedstawiono także informacje o biomechanice popularnych sportów kynologicznych, zaprezentowano liczne ćwiczenia rehabilitacyjne oraz omówiono przygotowanie do wysiłku fizycznego i odpowiednie wyciszenie zwierzęcia po jego zakończeniu. Opisano również wybrane jednostki chorobowe oraz plany postępowania zoofizjoterapeutycznego.

Dzięki tej książce dowiesz się:

  • jak wspomóc leczenie, wykorzystując masaże, odpowiednie programy terapeutyczne i właściwie dobrane plany ćwiczeń; 
  • jak przebiega rozwój układ ruchu psa i jak pracują jego mięśnie;
  • jak właściwie przygotować zwierzę do startów w zawodach sportowych; 
  • które techniki rehabilitacyjne przynoszą najlepsze efekty;
  • jak diagnozować choroby i patologie wpływające na pracę układu ruchu psów.

Fizjoterapia i masaż psów to bardzo wartościowy podręcznik, który z pewnością znajdzie swoje miejsce w bibliotekach doświadczonych praktyków czy osób rozpoczynających kształcenie z zakresu rehabilitacji zwierząt, a także miłośników sportów kynologicznych.
Małgorzata Kizerwetter, zoofizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active, dyrektor Studium Fizjoterapii Zwierząt, prezes Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów

fragment Wstępu:

W przeciwieństwie do ludzi, którzy zostali uwarunkowani tak, by z różnych powodów odrzucać dotyk, wiele zwierząt jest świadomych jego znaczenia w zmniejszaniu bolesności mięśni. Lepiej od nas orientują się, czego ich ciało potrzebuje, by poczuły ulgę. Jest więc obowiązkiem opiekunów wiedzieć, jaki jest stan zdrowia ich psów, a także rozumieć funkcjonowanie ich układu mięśniowego. W ten sposób wzmocni się również relacja między człowiekiem a psem.
Julia Robertson i Andy Mead

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 224
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7579-581-3
Data wydania: 03 marca 2017
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY