Figury na ujeżdżalni

data wydania: 11 września 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 69,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Podręcznik dla jeźdźców, trenerów i instruktorów do zastosowania w ujeżdżeniu, skokach i ćwiczeniach na cavaletti

Z usystematyzowanej, nowoczesnej wiedzy oraz praktycznych ćwiczeń i porad zawartych w poradniku Christiana Baiera skorzystają jeźdźcy wszystkich dyscyplin, a także trenerzy i instruktorzy. Autor opisuje w nim figury na większym i mniejszym czworoboku, co docenią osoby zajmujące się ujeżdżeniem i WKKW. Natomiast miłośnicy skoków przez przeszkody znajdą tu szczegółowe ilustracje i ciekawe ćwiczenia, które dodadzą motywacji i urozmaicą trening koni skokowych, a dobór zadań na miarę sił i wyszkolenia pomoże budować wzajemne zaufanie jeźdźca i konia.
Ta wyjątkowa książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą na poważnie zajmować się jeździectwem. Dla mnie będzie źródłem inspiracji do codziennych treningów.
Daria Kobiernik, reprezentantka Polski w WKKW i zdobywczyni Pucharu Polski w kategorii Open

Podczas pracy nad rozwijaniem międzynarodowego systemu edukacji oraz certyfikacji jeźdźców i trenerów Christian Baier doszedł do wniosku, że brakuje praktycznego, przejrzystego podręcznika, który zbierałby w jednym miejscu klasyczne figury jeździeckie – wszystkie wzory i schematy jazdy używane w treningu koni. Klasyczne figury jeździeckie są podstawą wszystkiego, co robimy z końmi na ujeżdżalni – od pierwszych samodzielnych jazd bez lonży oraz nauki poruszania się po ujeżdżalni aż do najbardziej zaawansowanych treningów koni na poziomie zawodów międzynarodowych. Nawet parkury składają się przecież z kombinacji (i modyfikacji) tych figur, splecionych ze sobą od startu do mety.

Baier wskazuje jeźdźcom, jak prawidłowo trenować konie na ograniczonej przestrzeni, a trenerom oferuje kompleksowe narzędzie do skrupulatnej pracy nad rozwojem ciała i kondycji koni. Przedstawia również jasne schematy właściwego wykonywania figur jeździeckich w treningu, a także ponad 50 ćwiczeń rozwijających konia sportowego zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach. Wdrożenie figur jeździeckich jest bowiem podstawą prawidłowego treningu w obu tych dyscyplinach.

Figury uporządkowane zostały od najprostszych do najbardziej złożonych – z częścią poświęconą cavaletti i skokom, od pierwszej jazdy przez pojedynczy drąg aż do zaawansowanych ćwiczeń i parkurów o dużym stopniu trudności.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-890-6
Data wydania: 11 września 2023
Tłumacz: Barbara Wołk
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 69,90 zł
Produkt dostępnY