Co każdy koń wiedzieć powinien

Autor:
data wydania: 19 października 2016
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Niezbędnik szkolenia konia
Każdy koń powinien przejść proces podstawowej edukacji, który przygotuje go do życia bezpiecznego i pełnego zaufania do ludzi. Edukację zacząć trzeba od wyeliminowania końskich lęków i związanej z nimi płochliwości. Dobrze znana miłośnikom koni Cherry Hill wyjaśnia, jak pomóc zwierzęciu w przełamaniu naturalnej obawy przed dotykiem człowieka, przed ograniczaniem swobody, a także jak rozwinąć zaufanie do jeźdźca czy opiekuna i nauczyć się szacunku i cierpliwości do nich. Kiedy koń przestaje się bać człowieka, jego zachowań, a także otaczających przedmiotów, znaczy to, że opanował końskie ABC i jest gotów do dalszej, trudniejszej nauki i współpracy z człowiekiem.
Cherry Hill – znana wśród miłośników koni instruktorka i trenerka – wyjaśnia, jak pomóc koniowi przełamać jego naturalne obiekcje wobec ludzkiego dotyku, rozwinąć jego zdolności ruchowe i nauczyć go zaufania do jeźdźca lub opiekuna.

Po opanowaniu końskiego ABC twój wierzchowiec stanie się doskonałym towarzyszem.
Będzie to koń:

 • szanujący i respektujący człowieka,
 • reagujący w opanowany sposób na bodźce,
 • pewny siebie i ciekawy świata,
 • opanowany podczas wszelkich zabiegów,
 • spokojny w nieprzewidywanych sytuacjach,
 • łatwy do schwytania i chętny do pracy,
 • respektujący spokojnie uwiązanie na jednym i na dwóch uwiązach, także w obecności
  innych koni,
 • cierpliwy i opanowany podczas jazdy na nim,
 • pozbawiony lęku separacyjnego,
 • w ruchu pod siodłem elastyczny, spokojny i poruszający się w równowadze.

Konie żyjące współcześnie, przebywając zwykle w stajniach i na wybiegach, codziennie stykają się z ludźmi. Gdyby znalazły się na wolności, wróciłyby bardzo szybko do pierwotnych, naturalnych zachowań i pierwotnego trybu życia. Skoro jednak ich wolność została ograniczona, muszą nauczyć się zachowań i reguł obowiązujących w tym innym, ludzkim świecie. Dopiero wówczas między nimi a ich opiekunami może zaistnieć niezbędna współpraca i harmonia. Konie muszą więc pozbyć się naturalnych lęków i obaw związanych z człowiekiem i jego otoczeniem, a następnie – nauczyć się szacunku i posłuszeństwa wobec człowieka, by móc żyć blisko niego i z nim współpracować. I właśnie o tym, jak postępować, by się tego bez stresu ani przymusu nauczyły, jest ta książka.
Wojciech Mickunas

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Cherry Hill jest autorką bestsellerowych książek, m.in. 101 ćwiczeń z ziemi. Sprzedano już ponad milion egzemplarzy jej poradników. Ta międzynarodowej sławy instruktorka i trenerka, pracowała także jako sędzia dla wielu amerykańskich organizacji hodowców koni.

dane szczegółowe

Liczba stron: 178
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-550-9
Data wydania: 19 października 2016
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY