Dynamika ujeżdżenia: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność

Autor:
Przedsprzedaż
Zapowiedź
data wydania: 25 maja 2021
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Niedostępny - przedsprzedaż

OPIS KSIĄŻki:

Przedsprzedaż! Tytuł ukaże się 25 maja.

Książka Beth Baumert jest bardzo potrzebna. Widuję wielu młodych jeźdźców zmierzających w złą stronę z powodu wątpliwego pojmowania określenia „ujeżdżenie” i ograniczonego zrozumienia jego istoty. Jakąkolwiek dyscypliną jeździecką się zajmujesz, czy to western, skoki, czy jazda na kucach – zachęcam, żebyś pogłębił swoją wiedzę na temat dresażu i stosował ją podczas szkolenia, choćby dlatego, by zachować jego logikę. Mam to szczęście, że w trakcie całej mojej kariery jeździeckiej i trenerskiej nigdy nie stosowałem treningu skokowego bez pracy na czworoboku. Ale tak było w moim własnym, małym świecie. Dzisiejszych jeźdźców stanowczo za bardzo pochłania wygląd i współzawodnictwo. Nawet czołowi zawodnicy jakimś sposobem utracili to, co wielcy Mistrzowie wiedzieli wieki temu! Każdy jeździec musi znać podstawowe zasady ujeżdżenia. Polecam więc każdemu książkę Dynamika ujeżdżenia: gdy dwa kręgosłupy tworzą jedność. Nie mogę się jej nachwalić.
George Morris, były szef amerykańskiej reprezentacji w skokach przez przeszkody

Przeczytałem od deski do deski i jestem zachwycony. Łapię się na tym, że często cytuję tę książkę, ucząc na kursach i sympozjach.
Carl Hester, wielokrotny medalista olimpijski w ujeżdżeniu

Uwielbiam tę książkę! Przykuła moją uwagę od chwili, kiedy przeczytałam słowa „idealna równowaga” oraz „miejsce, w którym spotykają się dwa kręgosłupy” – to takie obrazowe stwierdzenie! Instruktorowi często trudno jest pomóc jeźdźcom, którzy mają trudności z odnalezieniem równowagi. Autorka, Beth Baumert, daje nam do ręki użyteczne narzędzie – wyjaśnia, dlaczego równowaga jeźdźca jest kluczem do równowagi konia i w jaki sposób kontrolowana interakcja ich obydwu prowadzi do sukcesu i harmonii. W tej książce zaczyna się magia.
Debbie McDonald, dwukrotna reprezentantka olimpijska i była trenerka USEF Developing Dressage Coach

Beth Baumert i ja nadajemy na tych samych falach, jeśli chodzi o konie i szkolenie ujeżdżeniowe. Teraz stworzyła najlepszy przewodnik, jaki kiedykolwiek widziałem, dla tych, którzy chcą zrozumieć niuanse dresażu. Przy tym wszystkim, co dzieje się dziś w naszym sporcie, mam nadzieję, że jeźdźcy – teraz i w przyszłości – będą uprawiali ujeżdżenie tak, jak opisuje to Beth.
Henk van Bergen, były szef reprezentacji Holandii w ujeżdżeniu i brytyjskiej ekipy młodych jeźdźców, członek rady nadzorującej sędziów FEI

Obowiązkowa lektura dla entuzjastów ujeżdżenia na każdym poziomie; ta wyczerpująca książka wypełniona jest cennymi informacjami, które poszerzą bazę wiedzy instruktorów, trenerów, sędziów i jeźdźców. Piękne zdjęcia, ilustracje i wykresy wzbogacają dodatkowo jasny i zwięzły tekst. Będę ją polecała wszystkim moim uczniom.
Maryal Bernett, sędzia ujeżdżeniowy FEI 4* (emerytowany) oraz Starszy Sędzia Kanadyjskiej Federacji Jeździeckiej

Ta książka jest prawdziwie ponadczasowa. Z pokorą przyznaję, że nawet mnie, który całe życie zajmuję się ujeżdżeniem, wyjaśniła pewne kwestie. To odpowiednik niezliczonych kursów prowadzonych przez najlepszych na świecie instruktorów.
Axel Steiner, sędzia ujeżdżeniowy FEI 5* (emerytowany), członek rady Programu szkolenia sędziów „L” USDF

 

dane szczegółowe

Liczba stron: 248
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-816-6
Data wydania: 25 maja 2021
cena detaliczna:
69,90 zł
cena promocyjna:
41,94 zł
RABAT
40%
Niedostępny - przedsprzedaż