Harmonia jeźdźca i konia (NOWE WYDANIE)

Autor:
data wydania: 01 sierpnia 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Sally Swift jest pionierką nowej filozofii nauczania jazdy konnej opierającej się na świadomości własnego ciała, równowadze i stosowaniu wzroku rozproszonego. Teraz jej metody, zebrane w formie książki, umożliwiają jeźdźcom i ich koniom uzyskanie harmonii we wspólnej pracy, bez uczucia bólu i niewygody.

W przeciwieństwie do tradycyjnych instruktorów Sally Swift nie wierzy w siłowe techniki treningu, które wywołują jedynie poczucie usztywnienia podczas jazdy. Zamiast nich, proponuje użycie niezwykłych wyobrażeń wybiegających daleko poza sam mechanizm jazdy konnej (wyobraź sobie, że jesteś rosnącym drzewem: korzenie rosną w dół z twojego środka ciężkości...). Ta mądra i inspirująca trenerka uczy prawdziwych jeźdźców, jak pozbyć się starych nawyków i osiągnąć naturalną pozycję, jak przełamać frustrujący stan niemocy i osiągnąć kolejne cele - z poczuciem wygody, energii i precyzji.

Niezwykle dokładne ilustracje i fotografie, niestosowane nigdy wcześniej w książkach na temat jazdy konnej, bardzo trafnie tłumaczą anatomię i przedstawiają wyobrażenia, pomagając naszemu umysłowi i ciału w odnalezieniu nowego, wewnętrznego podejścia do jazdy konnej.

Harmonia jeźdźca i konia jest książką zarówno dla początkujących, jak i zaliczających się do światowej klasy jeźdźców.

Nawet najlepsi jeźdźcy wiedzą, jak to jest dojść do martwego punktu, w którym wydaje się nam, że choćbyśmy nie wiem jak ciężko pracowali, niczego już więcej nie nauczymy się. Takie odczucie, zatrzymujące rozwój jeźdźca, bierze się przeważnie z błędnego lub niepełnego zrozumienia tego, co jeździec stara się wykonać lub braku odpowiedniego skojarzenia, które umożliwiłoby mu zrozumienie istoty danego ruchu i zsynchronizowanie się z koniem. Książka Sally Swift jest idealną pomocą dla jeźdźców, którym przytrafia się to, co opisałem (a komu się to nie zdarza od czasu do czasu?). 
Cudownie precyzyjna w wyjaśnianiu i demonstrowaniu, co i jak należy robić. Niesamowita wyobraźnia i pomysłowość w dobieraniu skojarzeń odwołujących się do naszej psychiki i umożliwiających zrozumienie istoty jazdy konnej, a nie tylko jej mechanizmu. Niezwykle oryginalna i zarazem prosta w odbiorze praca, która pomoże każdemu jeźdźcowi osiągnąć założony cel i ruszyć do zdobywania następnych, trudniejszych.
William Steinkraus, Prezydent Związku Jeździeckiego USA, złoty medalista olimpijski w skokach - Meksyk 1968

Jedyna w swoim rodzaju sportsmenka, która naprawdę rozumie potrzeby i możliwości ciał człowieka i konia. Jeźdźcy wszystkich dyscyplin i poziomów znajdą się w tej książce zabawne i łatwe techniki, pomagające im odkryć ich prawdziwe możliwości i osiągnąć zadziwiające rezultaty. Dla trenerów jeździectwa książka ta jest nieocenionym narzędziem do przekazania tego, co jest podstawą dobrej jazdy konnej. Będzie ona służyła przez lata, stanowiąc ponadczasowy poradnik dla jeźdźców dążących do doskonałości w jeździe konnej i dla tych, którzy chcą tej umiejętności uczyć innych.
Tad Coffin, złoty medalista olimpijski indywidualnie i drużynowo w WKKW - Montreal 1976

Sally Swift prezentuje metody, które pozwalają jeźdźcowi na osiąganie całkowitej harmonii z koniem poprzez pracę naturalną, z odrzuceniem wszelkich form przemocy i cierpienia konia.
Jeśli korzystamy z rad i pomocy Sally, jazda na koniu staje się o wiele przyjemniejsza i mniej frustrująca, a efekty przychodzą same i zadziwiają zarówno jeźdźca, jak i obserwatorów.
Wojciech Mickunas

Autor KSIĄŻki:

Sally Swift w młodości przez dziesięć lat była profesjonalnym instruktorem jeździectwa, jednak potem wybrała karierę w administracji. Do swojej pasji powróciła już po przejściu na emeryturę, czyli w wieku 62 lat. Wtedy to, będąc już dojrzałym człowiekiem z bagażem doświadczeń i wiedzą, którą do tej pory wykorzystywała tylko na własne potrzeby, zajęła się na dobre zależnościami między ciałem i umysłem człowieka a jazdą konną. Metoda dosiadu naturalnego wkrótce stała się znana na całym świecie. Sally zaczęła podróżować, nauczając technik dosiadu naturalnego. Wkrótce też założyła organizację Centered Riding Inc., w której od czasu jej powstania zostało przeszkolonych 1000 licencjonowanych instruktorów, a 800 z nich zdobyło wyższy poziom kwalifikacji.

W wieku 89 lat Sally ponownie przeszła na emeryturę. Teraz mieszka w Brattleboro i już nie podróżuje. Udziela jedynie prywatnych lekcji i prowadzi dwudniowe kliniki we współpracy ze starszym instruktorem poziomu IV — Lucile Bump — w Stajni Southmowing.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kliniki i instruktorów dosiadu naturalnego, odwiedź stronę www.centeredriding.org

dane szczegółowe

Liczba stron: 186
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7579-624-7
Data wydania: 01 sierpnia 2017
pokaż więcej rezencji
cena detaliczna:
44,90 zł
Produkt dostępnY
reCENZJE KSIĄŻKI [1]
pokaż więcej rezencji