Metoda Mastersona. Terapia manualna koni

data wydania: 24 listopada 2014
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Rewolucyjna metoda usuwania bólu, napięć i stresu

Metoda Mastersona jest innowacyjną formą pracy z ciałem konia, służącą jego rozluźnieniu, a także usuwaniu bólu i napięć, nagromadzonych w mięśniach i w tkance łącznej. Stosując delikatny dotyk w punktach rozluźniających, poruszając luźnymi stawami lub połączeniami w ramach ich zakresu ruchomości oraz uważnie obserwując reakcje konia (które przekazują jego odczucia), poprawisz jego zdrowie i wyniki sportowe, a jednocześnie wzmocnisz porozumienie z koniem i wzajemne relacje między jeźdźcem a koniem.

Książkę Metoda Mastersona można potraktować zarówno jako narzędzie pomocne w osiąganiu lepszych wyników sportowych, jak i źródło ukazujące sposób na zwiększenie zaufania konia do jeźdźca oraz poprawę wzajemnych relacji. Najlepiej ujmuje to autor, wyjaśniając tajniki swojej metody: jest to coś, co robisz razem z koniem, a nie coś, co robisz koniowi.
Małgorzata Waliszka, redaktorka naczelna miesięcznika „Konie i Rumaki”

Konie żyjące w dzisiejszych czasach są całkowicie zdane na człowieka, a rola,  jaką im przyszło spełniać, wymaga od nich niejednokrotnie bardzo dużego wysiłku  fizycznego i psychicznego. Natura wyposażyła wprawdzie te wspaniałe zwierzęta  w niezwykłe możliwości adaptacyjne, ale bez pomocy człowieka nie byłyby zdolne  sprostać stawianym przed nimi zadaniom. Coraz częściej więc stosuje się wobec koni  zabiegi odnowy biologicznej, fizjoterapii, rehabilitacji, a także inne działania, mające  im pomóc w zachowaniu właściwej kondycji i zdrowia.
Książka ta przybliża jedną z metod postępowania z końmi, zmierzającą do polepszenia ich kondycji fizycznej i psychicznej , a co za tym idzie ‒ polepszenia ich dobrostanu w warunkach, w jakich przyszło im żyć i funkcjonować w XXI wieku. Jest to kolejna pozycja, wzbogacająca bibliotekę prawdziwego koniarza.
Wojciech Mickunas

Książka Metoda Mastersona ukazuje czytelnikowi pracę Jima i umożliwia skorzystanie z jego wyjątkowych umiejętności. Udostępnia narzędzia, o jakich większość z nas mogła tylko pomarzyć, przyczyniające się do zwiększenia elastyczności koni. Efektem końcowym będzie mniejsza urazowość zwierząt i poprawa wyników sportowych. Ta metoda może być wykorzystywana też do innych celów. Jest skutecznym narzędziem, przyspieszającym powrót do sił po ciężkim treningu, a jej stosowanie wpływa na poprawę relacji jeźdźca i/lub trenera z koniem.
Meg Sleeper, VMD, DACVIM (kardiologia), członek reprezentacji USA w rajdach długodystansowych w latach 2004, 2006, 2008, 2010

Ponieważ moim głównym celem była poprawa ruchomości stawów i możliwości ruchowych koni, a nie praca nad samymi mięśniami, zacząłem do tej metody niwelowania napięć w ciele wprowadzać także ruch. Przekonałem się, że jeśli nie przekraczam pewnych granic, a tym samym nie wywołuję u konia oporu i odruchu przeciwstawiania, jestem w stanie zlokalizować w jego ciele napięcia, a następnie mogę poprosić o ruch w sposób, który pozwala koniowi te napięcia usunąć. Kiedy do tego dochodziło, zwierzę poprzez widoczne sygnały, takie jak: powtarzające się ziewanie, parskanie, chrapanie, przewracanie trzeciej powieki, pokazywało mi, że pozbywa się napięć. Taka forma komunikowania się z koniem okazała się nie tylko przyjemna, lecz także skuteczna. Efekty były już w zasadzie widoczne w trakcie wykonywania zabiegu. Zacząłem pokazywać właścicielom koni, zainteresowanym taką formą pracy, na co powinni zwracać uwagę i jak mają stosować podstawowe techniki.
Metoda Mastersona jest czymś, co robisz wraz z koniem, a nie czymś, co robisz koniowi. Bez względu na to, czy chcesz posiąść jak największą wiedzę na temat koni, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność  wobec tych wspaniałych stworzeń, czy jesteś jeźdźcem, któremu zależy na osiąganiu lepszych wyników sportowych, czy też specjalistą w dziedzinie terapii koni – łatwo możesz opanować zasady tej metody. Skorzystasz z tego zarówno ty, jak i twój koń.
Jim Masterson, fragment Wstępu

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 256
Format: 165 x 240 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-332-1
Data wydania: 24 listopada 2014
cena detaliczna:
79,90 zł
Produkt dostępnY