Mowa koni. Rozmowy z końmi w ich języku

Bestseller
data wydania: 26 sierpnia 2020
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Naucz się rozumieć mowę twojego konia i odpowiedz mu w jego języku!

Każdy ruch konia – drgnięcie skóry, rozszerzenie nozdrzy, mrugnięcie, machnięcie ogonem – może być gestem o wielkim znaczeniu. Ludzie zazwyczaj lekceważą albo mylnie interpretują te sygnały, co nieuchronnie prowadzi do dezorientacji konia i frustracji człowieka. Sharon Wilsie oraz Gretchen Vogel rozkładają subtelny język mowy ciała konia na najbardziej podstawowe elementy, dzięki czemu łatwiej go dostrzeżemy i zinterpretujemy. Autorki podpowiadają również, jak komunikować się z końmi za pomocą zaplanowanych, celowych gestów. Doradzają, jak oddychać i jaką postawę przyjmować, aby łatwiej wsłuchiwać się w język koni oraz mówić do nich tak, aby nas rozumiały, zamiast oczekiwać, że to one zrozumieją nas. Ten praktyczny system może stosować każda osoba pracująca z końmi: instruktor jeździectwa, ujeżdżacz młodych koni, jeździec rekreacyjny lub zapalony zawodnik.  Efekt? Nieporozumienia między koniem i człowiekiem zmienią się w uprzejme „dyskusje”, dające coraz lepsze, pozytywne rezultaty.

Konie komunikują się z nami przez cały czas, lecz robią to tak subtelnie, że nawet tego nie zauważamy.

Dzięki tej książce nauczysz się mowy koni w 12 prostych krokach. Wilsie wyjaśnia, jak rozumie komunikację między tymi zwierzętami poprzez różne rodzaje oddechów i mowę ciała, by następnie przejść do „Czterech P” mowy koni: Powitania, Pójścia gdzieś, Pieszczot i Pójścia sobie. Liczne ćwiczenia pozwolą ci trenować stopniowanie intensywności reakcji i pomogą zapanować nad tym, co dzieje się z twoim ciałem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przygotuj się też na wypróbowanie dziesiątek gotowych „rozmów z koniem”, ilustrujących je krok po kroku szablonów i kolorowych zdjęć, które otworzą ci oczy.

Są ludzie, którym porozumienie z końmi udaje się lepiej niż innym. Mówi się o nich, że „mają dryg do koni”. Te osoby nieświadomie, instynktownie zachowują się w sposób, który konie są w stanie zrozumieć. Autorka przez lata obserwowała wzajemne reakcje koni i zauważyła, że pewne zachowania i gesty powtarzają się u każdego osobnika. Na tej podstawie stworzyła cały elementarz prostych gestów i zachowań, które – zastosowane w odpowiedniej chwili – pozwolą nam w zrozumiały sposób przekazać koniowi konkretne informacje. Ich skuteczność sprawdziła i udowodniła w praktyce podczas kursów i indywidualnych konsultacji z opiekunami koni.
Mowa koni pomoże nauczyć się języka, jakim konie komunikują się między sobą, oraz łatwiej odczytywać sygnały, jakimi próbują porozumiewać się z nami. Opanowanie tej umiejętności pozwoli na lepszy kontakt z tymi zwierzętami, ułatwiając ich wychowanie, szkolenie i treningi. To naprawdę pasjonująca przygoda.
Wojciech Mickunas, www.hipologia.pl

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

GRETCHEN VOGEL od lat jest właścicielką koni i amazonką, a także zapaloną ogrodniczką. Jest autorką dwóch książek: Solar Gardening i Choices in the Afterlife.
Mieszka w Keene, w stanie New Hampshire.

SHARON WILSIE z zawodu jest trenerką koni, specjalistką ds. rehabilitacji, a także instruktorką jeździectwa. W ciągu ostatniej dekady opracowała oraz wdrożyła kilka programów, w tym wolontariackie grupy szkoleniowe w zakresie ratownictwa koni oraz dla terapeutycznych ośrodków jazdy konnej, a także kursy Equine Assisted Learning [Nauka wspierana przez konie]. Prowadziła też setki warsztatów i seminariów związanych z terapiami wspomaganymi przez konie, alternatywnymi metodologiami szkoleniowymi i metodami rehabilitacji koni trudnych i koni z zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Wilsie współpracowała z uczniami w każdym wieku, włączając w to młodzież z programów socjalnych i grup ryzyka. Jej pasja pomagania ludziom i koniom w zrozumieniu samych siebie oraz siebie nawzajem doprowadziła ją do opracowania systemu o nazwie Horse Speak® i napisania książki pod tym samym tytułem, która stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na siedem języków. Jest także autorką książki i filmu Mowa koni (sharonwilsie.com).

dane szczegółowe

Liczba stron: 248
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-8375-79-790-9
Data wydania: 26 sierpnia 2020
Tłumacz: Blanka Prośniewska-Piro
cena detaliczna:
49,90 zł
Produkt dostępnY