Trening ogólnorozwojowy koni. Program ćwiczeń kondycyjnych i zestawy treningowe

Autor:
Jec Aristotle Ballou
Nowość
data wydania: 25 kwietnia 2024
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Znakomita większość uprawiających jeździectwo sportowe czy jeżdżących konno dla przyjemności czyni to w sposób tradycyjny, korzystając z powszechnie stosowanych schematów. Często niestety traktują oni konia jak rower: się wsiada, pedałuje i jedzie. A jedzie się przeważnie według schematu: najpierw stępem, następnie kłusem i galopem. I skacze się przez przeszkody, bo to największa frajda.
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż to, co robimy z koniem podczas jazdy, ma ogromny wpływ na jego fizyczną i psychiczną kondycję, a wszystko, co się podczas jazdy dzieje, to nic innego jak proces treningowy, któremu poddajemy naszego wierzchowca. Jeśli ten proces jest świadomym działaniem, bazującym na wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii i teorii treningu sportowego, to postępujemy fair wobec naszego wierzchowca i wpływamy na zmiany, jakie zachodzą w jego organizmie. Ze zwykłego konia robimy sportowca, atletę zdolnego sprostać naszym wymaganiom bez uszczerbku na zdrowiu przez wiele lat. Jeśli zaś nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i opartego na niej planu postępowania, a ograniczamy się do zwykłego „jeżdżenia na koniu”, nie możemy spodziewać się prawdziwych sukcesów. Forma naszego konia będzie niestabilna, raz lepsza, raz gorsza. Jeśli nawet będziemy czasami zadowoleni z efektów, to będzie to raczej kwestią przypadku, a nie zaplanowaną drogą do sukcesu.
Ta książka zdecydowanie pomoże wam zamienić „jeżdżenie konno” w świadomy, profesjonalny trening, który sprawi, że wasze konie będą zdrowe i we właściwej kondycji przez długie lata.
Wojciech Mickunas

Trening ogólnorozwojowy koni Jec Aristotle Ballou od dziś staje się bardzo ważną pozycją w moim życiu zawodowym! Czekałam na książkę, w której ktoś doświadczony podzieli się wiedzą, uwzględniając holistyczne podejście do treningu koni.
W mojej opinii każdy, kto jeździ konno, staje się dla swojego partnera trenerem personalnym. To jeździec świadomie lub nieświadomie decyduje, jakich mięśni będzie używał koń podczas treningu, w jakim tempie będzie się poruszać i ile będzie trwało ćwiczenie. Książka ta pomoże ci stać się dobrym i świadomym trenerem dla swojego konia. Wyjaśni wiele kwestii, pokaże, jak ważne są małe rzeczy na początkowym etapie i usystematyzuje wiedzę. Znajdziesz tu również praktyczne ćwiczenia, które pomogą w treningu twojego konia. Polecam każdemu, komu leży na sercu właściwy rozwój swojego partnera.
Daria Kobiernik

• Wzmacniaj mięśnie swojego konia, aby był silny, aktywny i elastyczny, niezależnie od tego, czy celem
  są zawody, treningi, pokaz czy sama przyjemność z jazdy.
• Spraw za pomocą treningu interwałowego, pracy z ziemi i innych narzędzi, żeby twój koń osiągnął
  idealną postawę, poprawił siłę, kondycję i wytrzymałość, i zapewnij mu długowieczność.
• Pomóż swojemu koniowi zachować sprawność na całe życie, stosując systematyczne rozgrzewki,
   okrążenia rozluźniające, rozciąganie, masaż i wyciszenie. Kieruj się wskazówkami dotyczącymi oceny
   postępów.

Dzięki regularnemu wykonywaniu łatwych i przyjemnych ćwiczeń zaprojektowanych z myślą o poprawie siły i zwinności konia sprawisz, że będzie szczęśliwy i chętny do współpracy. Ćwiczenia te zapewniają każdemu koniowi – niezależnie od wieku, umiejętności czy uprawianej dyscypliny – trening kondycyjny, który pozwala osiągać wysokie wyniki. To także większa wytrzymałość, poprawa zakresu ruchu i mniej kontuzji.
Książka Jec Ballou wprowadza świeże, nowe podejście w branży. Sprawia ona, że wiedza i narzędzia profesjonalistów są dostępne dla każdego kompetentnego amatora.

Autor KSIĄŻki:

JEC ARISTOTLE BALLOU wychowała się w rodzinie trenerskiej. Zajmowała się szkoleniem ujeżdżeniowym koni różnych ras, a także szkoleniem jeźdźców na różnym poziomie. Specjalizowała się w klasycznej hodowli koni, studiując w Europie. Jest zarejestrowaną w FEI zawodniczką w jeżdżeniu i ma na swoim koncie tytuły i zwycięstwa w różnych konkurencjach jeździeckich. Publikuje w wielu wydawnictwach jeździeckich w USA.

dane szczegółowe

Liczba stron: 158
Format: 210 x 279
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-914-9
Data wydania: 25 kwietnia 2024
Tłumacz: Barbara Wołk
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY