Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej. Studia przypadków klinicznych według tradycyjnej medycyny chińskiej

data wydania: 27 października 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
189,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Podręcznik Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej pomoże czytelnikowi nie tylko poszerzyć wiedzę o leczeniu chorób wewnętrznych, ale również usystematyzować posiadane wcześniej informacje. W niniejszym tomie wybitni eksperci z zakresu medycyny chińskiej omawiają zaawansowane choroby: płuc, serca, wątroby, śledziony i żołądka oraz nerek. Autorzy łączą teorię medycyny chińskiej z klasycznym rozumieniem patomechanizmu chorób takich jak cukrzyca, bezsenność, choroba Parkinsona, padaczka, syndrom niedoboru i wycieńczenia, czerwonka. Prezentację złożonych przypadków klinicznych poprzedzili krótką charakterystyką chorób – przedstawili etiologię danego zaburzenia, jego objawy oraz metody i zasady leczenia (akupunktura, moksybucja, ziołolecznictwo).

Podręcznik zawiera:

  • 100 studiów przypadków dotyczących ponad 40 powszechnie występujących chorób wewnętrznych,
  • szczegółowy opis patomechanizmu i zasad leczenia każdego przedstawionego przypadku klinicznego,
  • jasne objaśnienia wzorców chorobowych,
  • zalecenia dotyczące stosowania formuł i ich modyfikacji oraz punktów akupunkturowych,
  • pytania sprawdzające.

Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej to pierwsza pozycja z ważnej serii Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej. W tej dobrze skonstruowanej książce o dużej wartości edukacyjnej autorzy, wybitni specjaliści (chińscy profesorowie oraz dr Suzanne Robidoux, wykładowczyni na Beijing University of Chinese Medicine) na podstawie analizy typowych przypadków przedstawiają metody leczenia chorób związanych z różnymi narządami wewnętrznymi. Dobór procedur leczniczych oparty jest na chińskiej diagnostyce i różnicowaniu wzorców, co pozwala na skuteczne leczenie zarówno przyczyn chorób, jak i ich objawów.
Książka ta to nie tylko znakomite wsparcie dla zaawansowanych studentów i terapeutów medycyny chińskiej, lecz także pomoc dla lekarzy medycyny zachodniej, którzy dzięki niej mogą się zapoznać z tradycyjnymi metodami ciągle rozwijającej się akademickiej medycyny chińskiej. To istotny krok w rozwoju w Polsce medycyny integracyjnej (łączącej najlepsze osiągnięcia biomedycyny ze sprawdzonymi i przebadanymi naukowo metodami medycyny chińskiej), która z korzyścią dla pacjentów, ale i dla systemów ochrony zdrowia, staje się coraz bardziej popularna w wysoko rozwiniętych krajach na całym świecie.
dr Marek Kalmus, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wiceprezydent World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies

Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej z serii Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej to dobrze skonstruowana książka o dużej wartości edukacyjnej. Autorzy, wykładowcy TMCh, pracownicy naukowi uniwersytetów w Changshan i Hangzhou, płynnie poruszają się pomiędzy klasycznymi traktatami medycznymi a współczesną medycyną. Osobom studiującym medycynę chińską ten wyjątkowy podręcznik pomoże zrozumieć wzorce patologii i prawidłowo je rozpoznać. Szczególną wartość tej publikacji stanowią jednak analizy przypadków klinicznych, będące inspiracją w codziennej pracy w gabinecie.
Roman Szymula, Dipl. Ac. (Nankin), DCCM (ICEAM), założyciel Szkoły TOMO i Instytutu Baoku

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

dane szczegółowe

Liczba stron: 351
Format: 205 x 285
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-896-8
Data wydania: 27 października 2023
Tłumacz: Marta Nizioł-Wojniusz, Iwona Pręciuk
cena detaliczna:
189,90 zł
Produkt dostępnY