Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Bestseller
data wydania: 22 września 2016
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
49,90 zł
Kup, a uzyskasz dostęp do SUPER PROMOCJI
Produkt dostępnY
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców?

Książka Więź ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.
Koncepcje, zasady i praktyczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego, co przewidziała natura: prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła oraz możliwość przekazania wartości często nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

Podejście dr. Gordona Neufelda, bazujące na dowodach naukowych z zakresu neuropsychologii oraz psychologii rozwoju, rewolucjonizuje wiedzę na temat rozwoju człowieka. Stanowi ono świetne źródło informacji dla tych wszystkich, którzy pragną wspierać swoje dzieci w wykorzystaniu ich pełnego potencjału. Co więcej - podejście to stymuluje również rozwój nas samych, tak abyśmy mogli być nie tylko dorośli, lecz także dojrzali. Człowiek jest niezwykłą istotą, łączącą w sobie wielką wrażliwość i zdumiewającą siłę. Dzięki zrozumieniu tego, kim jesteśmy i jak funkcjonujemy jako ludzie, możemy się stawać takimi partnerami czy rodzicami, jakimi w głębi serca pragniemy być.
Joanna Bylinka-Stoch, psycholog specjalizująca się w tematyce rozwoju człowieka

Czy nie masz wrażenia, że we współczesnym świecie coraz trudniej jest wychowywać dzieci? Ta książka rzuca nowe światło na źródło rodzicielskich problemów i radykalnie zmienia nasze myślenie o wychowaniu. Szczęśliwi ci, którzy ją przeczytają, gdy ich dzieci są jeszcze małe. Ale nawet rodzice zbuntowanych nastolatków mogą mieć nadzieję, że młodzi ludzie zaczną się z nimi liczyć. Najważniejsza jest więź. Jeśli naprawdę o nią zadbamy, wychowywanie przestanie być walką.
Hanna Samson, psycholożka i pisarka

Dlaczego i z jakiego powodu dziecko – dotychczas posłuszne – staje się zbuntowane i opryskliwe? Jak zauważyć moment, w którym rodzic traci swój autorytet, a dziecko zaczyna szukać akceptacji wśród rówieśników? Autor wyjaśnia przyczyny niewłaściwego ukierunkowania instynktu więzi w relacjach dziecko – dorosły i sugeruje, jak je odbudować, bo przecież one decydują o jakości komunikacji międzypokoleniowej.
Emilia Żurek, pedagog, coach, mentor

Dzięki lekturze Więzi inaczej już postrzegam rolę rodzica we współczesnym świecie. Autor wyjaśnia, dlaczego wychowanie dziecka jest dla wielu z nas znacznie trudniejszym zadaniem, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Z książki dowiesz się, w jaki sposób stworzyć silną więź z własnym dzieckiem. Uchroni cię ona przed ciągłą walką o władzę i pomoże wyeliminować z życia rodzinnego takie metody jak groźby czy kary na rzecz prawdziwej współpracy z córką lub synem.
Kamil Nowak, www.blogojciec.pl

Na wielu etapach rozwoju dziecka każdy rodzic musi się zmierzyć z „detronizacją”. Najpierw przegrywamy z panią wychowawczynią, a potem z kolejnymi autorytetami („Pani w szkole wie lepiej!” – znasz to?). Problem zaczyna się wtedy, gdy twoje dziecko przestaje ci ufać i oddala się od ciebie emocjonalnie, uznając, że koledzy i koleżanki dają mu wystarczające poczucie bliskości, akceptację i służą pełną wiedzą o świecie. Dzieci i rodzice kochają się bezwzględnie, ale przyjaźń i zaufanie wymagają nieustannego zaangażowania. Przeczytaj tę książkę, aby znaleźć odpowiednią drogę, którą będziesz mógł prowadzić swoje dziecko.
Paulina Holtz, aktorka, mama i pisarka

Świadome wychowanie dziecka to wielkie wyzwanie, trzeba bowiem dzielić się własną mądrością, spokojem, siłą, otwartością. Dziecko uczy się przez obserwację i przykład – wpajamy więc mu nasze wartości, postawy i reakcje, aby mogło się właściwie rozwijać. Wspaniale, że w czasie wielu chybionych eksperymentów edukacyjno-rozwojowych powstała książka, która przypomina znaczenie tej relacji, przywracając jej właściwe miejsce. Polecam Więź wszystkim świadomym rodzicom.
Dagmara Skalska, autorka bestsellerowej serii Egoizm to nie grzech i bloga projektegoistka.pl

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Lek. med. Gabor Maté jako ceniony autorytet w wielu dziedzinach – stresu, równowagi między ciałem a umysłem, ADHD, rodzicielstwa i nałogów – doradza pracownikom służby zdrowia i nauczycielom. Prowadzi praktykę lekarską, jest czynnym wykładowcą i autorem bestsellerowych książek.
www.drgabormate.com

Dr Gordon Neufeld jest psychologiem klinicznym z Vancouver, cenionym na całym świecie autorytetem w dziedzinie rozwoju dzieci. Założony przez niego Instytut Neufelda prowadzi wiele kursów opracowanych z myślą o rodzicach oraz pedagogach i służy pomocą specjalistom na kilku kontynentach. Gordon Neufeld słynie z wyjątkowej zdolności docierania do sedna złożonych problemów związanych z wychowywaniem i uczeniem dzieci.
www.neufeldinstitute.com

dane szczegółowe

Liczba stron: 334
Format: 158 x 240 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-536-3
Data wydania: 22 września 2016
Tłumacz: Piotr Cieślak

patroni medialni:

cena detaliczna:
49,90 zł
Kup, a uzyskasz dostęp do SUPER PROMOCJI
Produkt dostępnY
INNE FORMATY