Jak uwolnić psa od lęku. Program pozytywnej pracy z psami cierpiącymi z powodu lęku, strachu i fobii

Autor:
Bestseller
data wydania: 08 kwietnia 2021
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Jak uwolnić psa od lęku to pierwsza w Polsce książka dla opiekunów psów, która w tak kompleksowy sposób omawia postępowanie ze zwierzętami cierpiącymi z powodu zaburzeń lękowych. Z wiedzy zawartej w tym poradniku skorzysta zarówno osoba, której pupil już wykazuje zaburzenia behawioralne, jak i ta, której zależy na zapobieganiu takim problemom. Z całą pewnością będę polecać tę pozycję opiekunom moich pacjentów. Mogę śmiało powiedzieć, że podpisałabym się niemal pod każdym zdaniem zawartym w tej książce.
dr n. wet. Jagna Kudła

Z książki dowiesz się:

 • dlaczego zwierzęta stają się lękliwe, jak lęk może wpłynąć na różne aspekty życia psów rodzinnych i jak program Fear Free może pomóc przełamać ich strach,
 • jakie są rodzaje fobii i jak rozpoznać jej objawy,
 • jakie są skutki uboczne stosowania kar, na czym polega przewaga wzmocnienia pozytywnego i jak prawidłowo stosować nagrody w szkoleniu,
 • jak szkolić i socjalizować psy w każdym wieku, co pomoże im rozwinąć pewność siebie, poprawi ich zachowanie i zdolności adaptacyjne,
 • jak uczyć podstawowych i zaawansowanych poleceń oraz wprowadzać wzbogacone środowisko, niezbędne do zachowania dobrostanu psychicznego,
 • jakie techniki oparte na nagradzaniu są skuteczne w przypadku najbardziej lękliwych psów,
 • jak zastosować podejście Fear Free w konkretnych sytuacjach, takich jak wizyty w lecznicy weterynaryjnej lub u groomera, kontakty z dziećmi, spacery po ruchliwych ulicach oraz wyprawy rodzinne.

W dzisiejszym świecie prawie każdy opiekun psa doświadcza sytuacji, w których jego pupil cierpi z powodu strachu, lęku lub stresu. Negatywne emocje leżą u podstaw takich niepożądanych zachowań, jak nadmierna szczekliwość, agresja, niszczenie przedmiotów i załatwianie się w domu, wpływają też destrukcyjnie na więź między człowiekiem a zwierzęciem. Każda wizyta u lekarza weterynarii, psiego fryzjera czy w hotelu dla psów staje się traumatycznym przeżyciem zarówno dla lękliwego psa, jak i jego opiekuna. Bez podjęcia kroków zaradczych, złe doświadczenia mogą prowadzić do dramatycznych skutków i wpływać na psa przez całe jego życie. Niestety, nawet najbardziej kochający opiekun może przeoczyć lub błędnie zinterpretować delikatne sygnały świadczące o tym, że zwierzę jest w silnym stresie.
Książka Jak uwolnić psa od lęku jest oparta na przełomowym programie Fear Free, do którego w Stanach Zjednoczonych przystąpiły tysiące gabinetów weterynaryjnych oraz setki tysięcy opiekunów psów (fearfreepets.com i fearfreehappyhomes.com).

To najnowsza publikacja o tym, jak zmniejszać strach, lęk i stres u psa i jak sprawić, by był szczęśliwy i zrelaksowany. Dzięki niej dowiesz się, czy twój pupil cierpi; poznasz sekrety mowy ciała psów i różne rodzaje wokalizacji, a także nauczysz się zwracać uwagę na zmiany w zachowaniu zwierzęcia, dzięki czemu  prawidłowo ocenisz jego emocje,  ochronisz go przed negatywnymi bodźcami  lub naprawisz  szkody, jeśli już się zdarzyły.

Książka doradzi ci:

 • jakie są najskuteczniejsze leki uspokajające, które pomogą psu przetrwać burzę, pokazy fajerwerków i inne stresujące zdarzenia;
 • czym zająć psa, by był spokojny, gdy ciebie przy nim nie ma;
 • jakie proste strategie pomogą psu polubić wizyty w gabinecie weterynaryjnym;
 • jak pielęgnować psa i jak podawać mu lekarstwa;
 • jak opanować chaos w domu w czasie wizyty gości lub na spacerze, kiedy spotykacie inne psy i ludzi;
 • jak rozwiązywać problemy behawioralne wywołane przez strach, lęk i stres, dzięki czemu lepiej porozumiesz się z psem i zacieśnisz waszą więź.

Współautorami książki są specjaliści — trzej lekarze weterynarii oraz instruktorka szkolenia psów. Dzięki ich doświadczeniu w pracy szkoleniowej twój pupil będzie wieść szczęśliwsze, zdrowsze i dłuższe życie. 

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Dr Marty Becker, znany jako „weterynarz Ameryki”, poświęcił swoją karierę zawodową poprawie dobrostanu fizycznego i emocjonalnego zwierząt domowych. Jest autorem inicjatywy Fear Free, czyli programu certyfikującego dla lekarzy weterynarii, uczącego sposobów zmniejszania lęku i strachu zarówno u pacjentów, jak i ich opiekunów.

Mikkel Becker jest certyfikowaną konsultantką behawioralną ze specjalnością zachowania psów (CBCC-KA), certyfikowaną instruktorką szkolenia psów (CPDT-KA) i certyfikowaną konsultantką zachowań psów (CDBC), akredytowaną przez organizację IAABC. Specjalizuje się w szkoleniu przy użyciu nagród, a szczególnie w zapobieganiu problemom lękowym i ich terapii, budując u swoich pacjentów spokój i zaufanie oraz usprawniając komunikację z opiekunem.

Dr Lisa Radosta, lekarka weterynarii, specjalistka terapii behawioralnej psów i kotów, od 2007 roku prowadzi firmę Florida Veterinary Behavior Service. Jest współautorką podręczników oraz publikacji i recenzji naukowych, a także członkinią komitetu wykonawczego organizacji Fear Free oraz grupy zadaniowej do spraw terapii behawioralnych w organizacji American Animal Hospital Association

Dr Wailani Sung uzyskała tytuł doktorski z medycyny weterynaryjnej oraz specjalizację z zakresu terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Obecnie pracuje w organizacji San Francisco SPCA jako specjalistka od zaburzeń zachowań zwierząt.

dane szczegółowe

Liczba stron: 231
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-810-4
Data wydania: 08 kwietnia 2021
Tłumacz: Magdalena Urban
cena detaliczna:
59,90 zł
Produkt dostępnY