Mowa koni 2. Fundamenty komunikacji z końmi

Autor:
data wydania: 29 września 2023
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
99,90 zł
cena promocyjna:
59,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 99,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Konie są wspanialsze, niż większość ludzi sobie wyobraża. Chcą się z nami komunikować, ale mówią cicho: poruszenie uchem, prychnięcie, dotyk czy machnięcie ogonem – są to sygnały, które łatwo przeoczyć. To właśnie „mowa koni”. W książkach Sharon Wilsie znajdziesz dokładny opis sygnałów i gestów, a dzięki temu lepiej zrozumiesz świat koni i zaczniesz się skuteczniej z nimi komunikować. Jak z każdym nowym językiem bywa, początki nauki mogą wydawać się trudne, ale z czasem nabierzesz wprawy i zobaczysz, jak łatwo możesz się z końmi dogadać.
Mowa koni może być używana w każdej dyscyplinie jeździeckiej i z końmi każdej rasy. Autorka ciągle bada ten język i odkrywa w nim nowe „słówka”, dlatego właśnie powstała druga część Mowy koni. Dowiesz się z niej, czym jest dynamika w stadzie, kto pełni jaką funkcję, jak pracować z koniem na wolności i jak być dobrym przyjacielem z siodła.  W pracy z moimi końmi wykorzystuję wiele z opisywanych tu sygnałów, co bardzo poprawiło nasze relacje. To naprawdę działa, a chwile, gdy koń rozumie, co do niego „mówię” i gdy ja wiem, co on chce wyrazić, są naprawdę magiczne. Jestem ogromnie wdzięczna autorce za tę książkę.
Sandra Szulczyńska, SANTI HORSE LIFE

Coraz więcej koniarzy nie chce ograniczać swej pasji do posiadania konia i uprawiania jazdy konnej. Ludzie chcą rozumieć konie i być przez nie rozumianymi – chcą poznawać język komunikacji międzygatunkowej. Lektura obu książek Wilsie zdecydowanie zmniejszy stres konia i jeźdźca, zastępując niezrozumiały dla konia nacisk jasnym komunikatem bez użycia siły.
Wojciech Mickunas

Mowa koni 2 to pomocny w każdym systemie szkoleniowym podręcznik mowy koni pozwalający nawiązać dwustronną komunikację z tymi zwierzętami.

W 2016 roku książka Sharon Wilsie Mowa koni. Rozmowy z końmi w ich języku wytyczyła nowe ścieżki, pokazując, że słuchanie koni i mówienie ich językiem jest lepsze od oczekiwania, że one zrozumieją nasz. Czytelnicy znający pierwszą książkę Wilsie odkryją w drugim tomie nowe pomysły na skuteczne komunikowanie się z końmi i pogłębienie relacji z nimi, zaś początkujący otrzymają rady, które pozwolą im nawiązać prawdziwe rozmowy z końmi już przy najbliższej wizycie w stajni.
Autorka przekonuje, że każdą metodę szkolenia koni można poprawić dzięki drobnym zmianom w mowie ciała i własnym nastawieniu, a jej uwagi są niezwykle wartościowym źródłem informacji.

Oto najważniejsze zalecenia dla osób pracujących z końmi:
• utrwal podstawy mowy koni i poznaj nowe odkrycia
• obserwuj „szachownicę życia” koni i ich sposób poruszania się po niej
• znajdź „przyciski mowy koni” i ich funkcje
• poznaj dynamikę stosunków w stadzie i zidentyfikuj typ osobowości twojego konia, aby lepiej 
  zrozumieć jego zachowania w codziennych interakcjach
• poznaj cykliczną naturę rozmów koni – „Cztery P” i „IPNN”
• zastosuj „rozmowę spoza ogrodzenia” – bezpieczny i skuteczny sposób nawiązywania więzi z koniem
• zaproś konia, żeby do ciebie przyszedł
• podczas jazdy wierzchem stosuj wszystko, czego się nauczyłeś na temat komunikacji z koniem z ziemi
• korzystaj z tego wyjątkowego słownika mowy koni, by rozwiązywać problemy szkoleniowe i behawioralne.

Książka pomoże jeźdźcom i trenerom poprawić techniki szkoleniowe, doprowadzić do lepszego zachowania konia i cieszyć się efektami pracy.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

SHARON WILSIE z zawodu jest trenerką koni, specjalistką ds. rehabilitacji, a także instruktorką jeździectwa. W ciągu ostatniej dekady opracowała oraz wdrożyła kilka programów, w tym wolontariackie grupy szkoleniowe w zakresie ratownictwa koni oraz dla terapeutycznych ośrodków jazdy konnej, a także kursy Equine Assisted Learning [Nauka wspierana przez konie]. Prowadziła też setki warsztatów i seminariów związanych z terapiami wspomaganymi przez konie, alternatywnymi metodologiami szkoleniowymi i metodami rehabilitacji koni trudnych i koni z zespołem stresu pourazowego (PTSD).

Wilsie współpracowała z uczniami w każdym wieku, włączając w to młodzież z programów socjalnych i grup ryzyka. Jej pasja pomagania ludziom i koniom w zrozumieniu samych siebie oraz siebie nawzajem doprowadziła ją do opracowania systemu o nazwie Horse Speak® i napisania książki pod tym samym tytułem, która stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na siedem języków. Jest także autorką książki i filmu Mowa koni (sharonwilsie.com).

dane szczegółowe

Liczba stron: 403
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-889-0
Data wydania: 29 września 2023
Tłumacz: Blanka Prośniewska-Piro
cena detaliczna:
99,90 zł
cena promocyjna:
59,94 zł
RABAT
40%
Najniższa cena z 30 dni
przed promocją: 99,90 zł
Produkt dostępnY