Dobrze zaprojektowane życie. Przełomowa metoda z Uniwersytetu Stanforda

data wydania: 25 września 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny
INNE FORMATY

OPIS KSIĄŻki:

Myśl i realizuj swoje talenty jak inżynier!

Książka Dobrze zaprojektowane życie podsunie ci pomysły i narzędzia niezbędne, by zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje. Podpowie, jak zaprojektować życie, które pokochasz.
Autorzy rozważają cztery aspekty życia: pracę, zdrowie, zabawę i miłość, ale skupiają się głównie na pracy zawodowej, ponieważ to ona zajmuje nam większość czasu.
Jeśli twoja praca jest niekończącym się kieratem, źródłem opresji i udręką, pora na zmiany!
Jeśli lubisz swoją pracę i znajdujesz w niej spełnienie, również nie jesteś wolny od trosk. Bywasz sfrustrowany, bo trudno ci pogodzić karierę i życie prywatne. Ty też musisz zacząć myśleć inaczej.
Nieważne, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz, ile masz lat – ta książka pomoże ci znaleźć właściwe rozwiązania twoich problemów.
Dobrze zaprojektowane życie to takie, które ma sens. To stan idealnego zgrania ze sobą tego, kim jesteś, w co wierzysz i co robisz. Myślenie projektowe daje ci szansę na szczęśliwe, pełne, satysfakcjonujące i kreatywne życie, od którego dostaniesz więcej, niż zainwestowałeś.

Myślenie projektowe jako metoda planowania życia po zakończeniu studiów było przez wiele lat tematem zajęć dla studentów Uniwersytetu Stanforda. Kurs cieszył się ogromnym uznaniem, jego sława wykroczyła poza mury uczelni, a dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki stronie internetowej www.designingyour.life i niniejszej książce.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Jeśli odniosę w życiu sukces, będę szczęśliwy.
FAKT:
Prawdziwe szczęście możesz osiągnąć, jedynie projektując życie właściwe dla ciebie.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Powinienem wiedzieć, dokąd zmierzam.
FAKT:
Nie możesz wiedzieć, dokąd zmierzasz, jeśli nie wiesz, gdzie jesteś.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Są dobre i złe ścieżki kariery.
FAKT:
Są tylko ścieżki kariery będące dobrym albo złym wyborem dla ciebie.

DYSFUNKCYJNE PRZEKONANIE:
Praca nie musi być przyjemna.
FAKT:
Przyjemność jest drogowskazem, który pomoże ci znaleźć wymarzoną pracę.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak znaleźć pracę, którą polubisz, a może nawet pokochasz? Jak utrzymać równowagę pomiędzy karierą a życiem rodzinnym? Co możesz zrobić dla świata? Każdy z nas zadaje sobie wiele takich pytań i nieustannie szuka na nie odpowiedzi. Podobnie jak projektanci. Oni jednak nie poprzestają na poszukiwaniu map i drogowskazów. Idą o krok dalej i… przeformułowują wszystkie pytania. Co się stanie, jeśli zamiast zastanawiać się „Kim chcę być, kiedy dorosnę?”, zapytasz „Na kogo chcę wyrosnąć?”. Dzięki projektowaniu swojego życia odnajdziesz to, co chcesz robić, i uświadomisz sobie, kim pragniesz stać się w przyszłości. Bill Burnett i Dave Evans pokazują, jak utorować sobie drogę do nowego, dobrze zaprojektowanego i produktywnego życia, w którym zawsze będziesz się mógł spodziewać – a jakże! – niespodziewanego. Jak projektować swoje życie w czasach, kiedy rzeczywistość jest nieprzewidywalna?
Ci, którzy poszukują swoich wizji, celów oraz wartości i tworzą na tej bazie scenariusze osobistego rozwoju, kształtują dobre relacje i budują kariery – są lepiej przygotowani do „zarządzania sobą”, brania spraw w swoje ręce i osiągania lepszej stopy zwrotu z kapitału własnych emocjonalnych i intelektualnych inwestycji niż osoby dryfujące z prądem zdarzeń. Dlatego warto przerobić ćwiczenia z tej cennej książki, bez względu na to, jakie niespodzianki, ograniczenia i możliwości przyniesie ci w przyszłości los.
Jacek Santorski, Akademia Psychologii Przywództwa

Niektórzy w życiowych wyborach kierują się intuicją. Inni poszukują swojej drogi metodą prób i błędów. Ta książka jest skierowana do wszystkich, którzy własne życie uznają za najważniejszy projekt i chcą realizować go skutecznie. Autorzy proponują użyteczne narzędzia pomocne w dokonywaniu trafniejszych wyborów oraz unikaniu stresów i rozczarowań.
Jacek Walkiewicz, psycholog

Dobrze zaprojektowane życie to książka idealna dla niespokojnych dusz, artystów, marzycieli i bujających w obłokach – łagodnie sprowadza na ziemię i pozwala ująć nieokiełznaną dotychczas kreatywność w ramy ciekawego przedsięwzięcia. To może się skończyć tylko wielkim sukcesem. Solidne techniczne wykształcenie i lata praktyki autorów uczynią twoje życie szczęśliwszym i odkryją przed tobą nowe znaczenie słowa „problem”.
Łukasz Jakóbiak, mówca motywacyjny, autor talk-show 20m2
 

BILL BURNETT i DAVE EVANS, innowatorzy z Doliny Krzemowej i nauczyciele projektowania z Uniwersytetu Stanforda, za pośrednictwem cieszącego się ogromną popularnością kursu Designing Your Life, odmienili życie tysięcy osób. Obaj wierzą, że ludzie, aby się zmienić, potrzebują procesu projektowego, dzięki któremu określą, czego chcą i jak mają to osiągnąć. Ta długo wyczekiwana książka nauczy cię projektować i budować życie, w którym poczujesz się spełniony.
Projektanci nie myślą z wyprzedzeniem, lecz z wyprzedzeniem b u d u j ą. Zamiast snuć wiele wizji oderwanych od rzeczywistości, pokazują, jak cegła po cegle konstruować przyszłość i podchodzić do wyzwań związanych z projektowaniem własnego życia z zachowaniem ciekawości, która zaowocowała wynalezieniem żarówki, maszyny drukarskiej i internetu.
Burnett i Evans dają konkretne narzędzia, prezentują określone techniki myślenia i pokazują, jak ich używać do projektowania w ł a s n e g o życia.

Przykładowe techniki myślenia w projektowaniu życia:

• Bądź ciekawy. Ciekawość sprawia, że wszystko staje się nowe. Sprzyja też szczęściu i zachęca do
   poszukiwań,
• Nastaw się na działanie. Zaangażuj się w budowanie przyszłości. Nie stój w miejscu, zastanawiając się,
  co począć ze swoim życiem. Projektanci eksperymentują, testują i tworzą jeden prototyp po drugim, aż
  znajdą taki, który zadziała. Nie przywiązują się do konkretnego efektu, bo zawsze ciekawi ich to, co
  stanie się później,
• Formułuj problemy na nowo. Tak projektanci radzą sobie z niemocą twórczą. Nie chodzi o to, co zrobić
  z resztą życia, tylko o to, jaki kolejny krok należy wykonać. Projektowanie życia wymaga pewnych
  fundamentalnych p r z e f o r m u ł o w a ń, które pozwolą ci nabrać dystansu, przyjrzeć się własnym
  uprzedzeniom i przybliżyć się do rozwiązania.

Bill Burnett i Dave Evans przyjmują zaproszenia do wygłaszania prelekcji publicznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.prhspeakers.com.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

BILL BURNETT jest kierownikiem programu Stanford Design i współzałożycielem Life Design Lab, a także
byłym głównym menedżerem linii produktów PowerBook w firmie Apple oraz prezesem firmy projektowo-
konsultingowej.

DAVE EVANS jest współzałożycielem Life Design Lab, wykładowcą w programie Stanford Design,  konsultantem ds. zarządzania i byłym współzałożycielem firmy Electronic Arts.

 

dane szczegółowe

Liczba stron: 232
Format: 152 x 227
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-631-5
Data wydania: 25 września 2017
cena detaliczna:
39,90 zł
powiadom mnie o dostępności
Administratorem danych jest GALAKTYKA Sp. z o.o., ul. Gen. Lucjana Żeligowskiego 35/37, 90-644 Łódź (dalej: Galaktyka). GALAKTYKA przetwarza Pani/Pana dane wyłącznie dla celu związanego z wysyłką maila zawierającego informację o dostępności wybranego produktu. Pani/ Pana e-mail nie zostanie wpisane do bazy newslettera. Podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody - art. 6 ust. 1 pkt a) zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka ochrony danych osobowych.
produkt niedostępny
INNE FORMATY