Kolor bez tajemnic. Kolor, kompozycja i ekspozycja w tworzeniu żywych zdjęć

data wydania: 30 października 2017
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Bryan Peterson w charakterystycznym dla siebie stylu przenosi nas do świata kolorów i fotografii. W swojej najnowszej książce pokazuje metody perfekcyjnego wykorzystania koloru, wyjaśniając przy tym, jak fotografować w każdym świetle, w jaki sposób zestawy kolorów mogą tworzyć zachwycające obrazy o niezwykłej sile oddziaływania, a także jak wykorzystać ekspozycję oraz światło błyskowe.

Autor Koloru bez tajemnic omawia podstawy patrzenia na barwy i tego, jak widzi je aparat fotograficzny; przedstawia także porady na temat prawidłowej ekspozycji bieli i czerni oraz pozostałych odcieni.
Dzięki tej książce zobaczysz, jak kolor wpływa na kompozycję i jak go wykorzystać do uzyskiwania lepszych zdjęć. Możesz również zgłębić działanie głównego narzędzia, używanego do wzmacniania kolorów w cyfrowych zdjęciach – Selective Color w Photoshopie, oraz kilku innych, takich jak kolorowe filtry w Photoshopie, Color Balance, AutoColor i Replace Color.
Książka w praktyczny i prosty sposób uczy doskonałego warsztatu, dzięki któremu podniesiesz swoje fotograficzne umiejętności.

Roli koloru w fotografii chyba nie da się przecenić. Zazwyczaj jednak nie traktuje się go jako elementu kompozycji, ale jako jeden z walorów „zastanych”, na które fotograf nie ma wpływu. Peterson przedstawia wykorzystanie koloru jako głównego elementu kompozycji, uczy, jak za jego pomocą wprowadzić do zdjęcia wymagany nastrój i zbudować całą narrację obrazu. A wszystko to tłumaczy w charakterystyczny dla niego, jasny i zrozumiały sposób.
Autor pokazuje tu również wyraźnie, że istotne w świadomym tworzeniu fotografii nadal są przede wszystkim pomysł, umiejętności i wytrwałość, a nie znajomość komputerowych technik obróbki zdjęć. W dzisiejszych czasach tak szczere przedstawienie sytuacji zasługuje na najwyższe uznanie. Zadziwiające, że taka książka powstała dopiero teraz.
Wojtek Tkaczyński

Jak za pomocą koloru przywołać pożądany nastrój? Jakich barw unikać? W jaki sposób kolor pomaga zbudować kompozycję i przykuć wzrok widza? Czy wreszcie – jak się nauczyć rozumienia koloru i operowania nim równie sprawnie, jak niegdyś mistrzowie płótna? Autor odpowiada na te pytania w charakterystyczny dla siebie sposób, wykorzystując styl, który sprawił, że jego książki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.
Fotopolis.pl

Książka traktuje o świadomym stosowaniu koloru jako środka wyrazu i elementu kompozycji. Autor krok po kroku, wykorzystując przykłady pięknych zdjęć, dogłębnie omawia to, czym jest kolor w fotografii i jak go użyć.
Polecam!
Marek Arcimowicz

Bryan Peterson w Polsce
Wywiad dla Onetu

Spotkanie autorskie w Empik Junior

Wywiad w Radiowej Czwórce

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Bryan Peterson jest zawodowym fotografem, znanym na całym świecie instruktorem w tej dziedzinie i autorem takich bestsellerów, jak: Ekspozycja bez tajemnic, Fotografia bez tajemnic, Kompozycja bez tajemnic czy Kreatywna fotografia bez tajemnic. Założył internetową szkołę fotograficzną – Szkołę Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona (polish.ppsop.com). Mieszka w Chicago.

Filmy instruktażowe Bryana Petersona znajdziesz na: youtube.com/user/WydawnictwoGalaktyka

dane szczegółowe

Liczba stron: 144
Format: 210 x 280
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-639-1
Data wydania: 30 października 2017
Tłumacz: Włodzimierz Stanisławski

patroni medialni:

cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY