Jak lepiej jeździć konno cz.2 Dla zaawansowanych

data wydania: 30 listopada 2009
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Jeżeli w trakcie zaawansowanego szkolenia konia pojawią się problemy, musisz zająć się nimi od podstaw, najlepiej sięgając po rozwiązania sprawdzone w praktyce!!! W Jak lepiej jeździć konno2 Christoph Hess, korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia, podpowiada jak radzić sobie z przeszkodami, z którymi w praktyce może spotkać się każdy jeździec. Wszystkie zagadnienia autor przedstawia według bardzo trafnego schematu: rozpoczyna od analizy problemu, mającego najczęściej przyczynę w podstawowym wyszkoleniu konia, by następnie, krok po kroku, zbudować koncepcję jego rozwiązania, w oparciu o przepuszczalność, równowagę oraz wzajemne zaufanie jeźdźca i konia.

 

Mój trener - a prywatnie mój Ojciec - mawiał często: "Jeśli chcesz być lepszy w tym, co robisz, to słuchaj, co mówią, czytaj, co piszą, wybieraj, co najlepsze". Staram się zawsze postępować zgodnie z tą radą. Między innymi dlatego przeczytałem nową książką, przygotowaną dla polskiego czytelnika przez Wydawnictwo Galaktyka. Jak lepiej jeździć konno 2 to kolejna pozycja, w której znany praktyk Christoph Hess radzi, jak rozwiązywać rozmaite problemy jeździeckie poprzez doskonalenie własnych umiejętności. Książka ta, napisana jasnym, zrozumiałym językiem, z pewnością okaże się nieocenioną pomocą dla czytelników - szczególnie tych, którzy nie mają na co dzień możliwości trenowania pod okiem instruktora czy trenera. Każdy ambitny jeździec powinien stale doskonalić swój warsztat i umiejętności. Przeczytanie właśnie tej książki na pewno się do tego przyczyni.
Wojciech Mickunas

Książka powstała w ramach akcji szkoleniowej, prowadzonej przez Niemiecką Federację Jeździecką od 2005 roku, obejmującej liczne seminaria z zakresu tematyki klasycznej teorii jeździectwa. W niniejszej publiakcji Christoph Hess odpowiada na wybrane pytania dotyczące praktyki i przedstawia sposób, w jaki każdy jeździec może z tych porad skorzystać. Zaczyna od analizy problemu, mającego najczęściej przyczynę w podstawowym szkoleniu konia, po czym krok po kroku buduje koncepcję jego rozwiązania, w oparciu o przepuszczalność, równowagę oraz wzajemne zaufanie jeźdźca i konia

Książka zawiera:

  • porady dla jeźdźców zaawansowanych, zawodników i szkoleniowców
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów w podstawowym wyszkoleniu jeźdźca i konia
  • porady z zakresu ujeżdżenia, skoków i WKKW
  • podejście problemowe, analityczne, wynikające z praktyki i do stosowania w praktyce.

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Christoph Hess od 1978 roku pracuje w Niemieckim Związku Jeździeckim (FN), przez blisko 20 lat był kierownikiem Federalnego Centrum Wyczynowego DOKR, przez 30 lat kierownikiem Działu Szkolenia FN, a od ponad 20 lat pełni funkcję kierownika Działu Członków Indywidualnych FN.
Jest międzynarodowym sędzią zawodów w ujeżdżeniu i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz zawodowym trenerem jeździeckim (FN).

dane szczegółowe

Liczba stron: 176
Format: 165 x 240
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7579-097-9
Data wydania: 30 listopada 2009
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY