Jak lepiej jeździć konno - płyta DVD gratis

data wydania: 26 października 2012
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Ta niezwykle praktyczna książka to zbiór jasnych odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące lepszego dosiadu, skuteczniejszego działania i większego rozluźnienia, a także wprowadzenie w skoki na parkurze oraz w terenie. Autorzy świadomie rezygnując z nadmiaru teorii, koncentrują się na kwestiach zasadniczych i przekazują decydującą o sukcesie wiedzę jeździecką.
Do książki dołączona jest płyta DVD.

Jak lepiej jeździć konno? Z pewnością wiele osób, rozsmakowanych w jeździe konnej zadaje sobie takie pytanie. Każdy chciałby rozwijać swe umiejętności, nie poprzestając na tym, do czego już doszedł. Ta książka z pewnością będzie pomocna w obraniu drogi do lepszej, bardziej świadomej, jazdy konnej. Jeździectwo to niekończąca się przygoda w doskonaleniu siebie, i uzyskiwaniu coraz pełniejszego porozumienia z koniem. Jazdy konnej można się nauczyć tylko przez praktykę, ale czytanie wartościowych książek jest ważnym elementem uzupełniającym.
Wojciech Mickunas

Ta niewielka rozmiarami książka dwojga niemieckich autorów jest ze wszech miar godną polecenia pomocą praktyczną, swoistym przewodnikiem i poradnikiem, zarówno dla jeźdźców początkujących i zaawansowanych (nawet tych z wieloletnią praktyką i startujących w zawodach), jak i instruktorów oraz szkoleniowców.
Odpowiadając na liczne pytania w większości młodych adeptów jeździectwa, Christoph Hess i Petra Schlemm dokonują precyzyjnej analizy różnorodnych problemów pojawiających się w jeździeckiej codzienności i proponują ich logiczne, sprawdzone w praktyce, a jednocześnie proste i zrozumiałe rozwiązania. Konsekwentnie odwołują się do nadrzędnych zasad jeździectwa takich, jak zrozumienie psychiki i reakcji konia, pozyskiwanie jego zaufania, partnerstwo jeźdźca i wierzchowca. Wiele uwagi poświęcają szkoleniu dosiadu, będącego podstawą skutecznego oddziaływania na konia. Ustosunkowują się do chętnie stosowanych środków pomocniczych (różne kiełzna, wypinacze, czarna wodza), zarówno ułatwiających szkolenie konia i rozwiązywanie problemów, jak i skutkujących przeciwnie.
Jak lepiej jeździć konno to cenne wsparcie dla jeźdźca i szkoleniowca, uwrażliwiające na różne, wzajemnie powiązane i być może wcześniej niezauważone aspekty pracy z koniem.
Redakcja miesięcznika "Świat koni"

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Christoph Hess od 1978 roku pracuje w Niemieckim Związku Jeździeckim (FN), przez blisko 20 lat był kierownikiem Federalnego Centrum Wyczynowego DOKR, przez 30 lat kierownikiem Działu Szkolenia FN, a od ponad 20 lat pełni funkcję kierownika Działu Członków Indywidualnych FN.
Jest międzynarodowym sędzią zawodów w ujeżdżeniu i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz zawodowym trenerem jeździeckim (FN).

dane szczegółowe

Liczba stron: 144
Format: 165 x 240
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-7579-053-5
Data wydania: 26 października 2012
cena detaliczna:
39,90 zł
Produkt dostępnY