Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność

Bestseller
data wydania: 27 listopada 2015
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
169,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Kompendium dla każdego sportowca, trenera i fizjoterapeuty

Przeczytaj, jak dbać o swój organizm, odblokuj swój sportowy potencjał, żyj bez bólu i… bądź sprawny jak lampart.

 Ta książka krok po kroku wprowadzi cię w tajniki ruchu i mobilności i nauczy cię:

 • poruszać się bezpiecznie i efektywnie w każdej sytuacji,
 • ustawiać kręgosłup i stawy w optymalnej, stabilnej pozycji,
 • przywracać normalne działanie stawów i tkanek,
 • przyspieszać regenerację po zawodach i treningach,
 • poprawnie wykonywać ćwiczenia siłowe takie jak przysiad, wyciskanie na ławce, pompki, martwy ciąg, rwanie i podrzut,
 • stworzyć efektywne, używane także w życiu codziennym wzorce ruchowe oraz przechodzić od prostych do bardziej zaawansowanych ćwiczeń,
 • rozpoznawać, diagnozować i korygować nieefektywne wzorce ruchowe,
 • leczyć częste w sporcie dolegliwości takie jak bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zespół cieśni nadgarstka, bóle barków czy łokieć tenisisty,
 • zapobiegać często występującym kontuzjom lub je rehabilitować,
 • wykorzystywać techniki mobilizacyjne, by pozbyć się skrócenia i napięcia mięśni, ograniczeń ruchu torebek stawowych oraz tkanek miękkich, problemów z kontrolą ruchu i niedoborem zakresu ruchu w stawach,
 • tworzyć spersonalizowane treningi mobilizacyjne, poprawiające efektywność poruszania się.

 

Genialna książka, jakiej brakowało na polskim rynku. Kelly Starrett pokazuje, jak wykorzystać pełny zakres ruchów i kontrolować motorykę, której potrzebujesz, żeby być całkowicie sprawnym. Z tej książki można się dowiedzieć, że trening jest znakomitym narzędziem diagnostycznym. Stworzone przez Starretta wzorce pozycji ciała eliminują częste błędy obszaru kontroli ruchu, biomechaniki i zakresu ruchu. Tę pozycję można polecić wszystkim – uprawiającym sport lub crossfit, ćwiczącym na siłowni i ludziom niezwiązanym ze sportem.
Marcin Klima, wykładowca w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych, trener personalny, instruktor biegów ekstremalnych i kalisteniki

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na pytania związane z techniką, motoryką czy też przeciwdziałaniem urazom i kontuzjom, ta książka jest właśnie dla ciebie. Jej niewątpliwa zaleta polega na tym, że napisano ją językiem zrozumiałym dla każdego. Dodatkowo, wygodny podział pozwala na łatwe znalezienie i przyswojenie wybranych zagadnień. Sport w pewnym sensie jest sztuką, a sztukę trzeba zrozumieć, polubić i się nią pasjonować. Pasja zaś rodzi profesjonalizm. Autor w fachowy i praktyczny sposób przedstawił ciekawe ćwiczenia i porady. Książka jest naprawdę rewelacyjna – z czystym sumieniem polecam ją wszystkim miłośnikom sportu!
Adrianna Palka, trener osobisty

Starretta znam jako autora poradnika Gotowy do biegu, który wywarł na mnie duże wrażenie. Książka Bądź sprawny jak lampart jest jednak jeszcze lepsza! Zdecydowanie polecam ją wszystkim, którzy aktywność sportową biorą na serio, a nie chcą się nią tylko chwalić na Facebooku!
Marcin Papierz, redaktor naczelny czasopisma dla trenerów piłki nożnej „Asystent Trenera”

Porady Starretta pozwolą zmniejszyć ryzyko kontuzji i wyeliminować dolegliwości bólowe. Co więcej, dzięki zastosowaniu technik zwiększania mobilności, przyspieszania regeneracji ciała oraz poprawnego ustawiania segmentów ciała osiągniesz lepsze wyniki i będziesz zdrowo żył przez długie lata. Jestem przekonany, że książka Bądź sprawny jak lampart znajdzie czytelników zarówno wśród sportowców zawodowych, jak i osób trenujących rekreacyjnie. Polecam.
Jakub Mauricz, www.mauricz.com

Ciało jest narzędziem człowieka. Używane w prawidłowy sposób, pozwala osiągać sukcesy sportowe, zawodowe i osobiste. Błędnie wykorzystywane – staje się przeszkodą. Kelly Starrett wskazuje drogę do przekształcenia naszego ciała w maszynę doskonałą.
Agata Korzemiacka, trenerka personalna, akupunkturzystka

Kelly Starrett nie uczy w swojej książce, jak bić własne rekordy. Pokazuje, jak bezpiecznie przygotować się do ich poprawiania. Większość amatorów oraz wyczynowców nie dociera do końcowego etapu, bo po drodze ulega kontuzjom. Dla nich Bądź sprawny jak lampart może okazać się wybawieniem, dla wszystkich innych – cenną polisą na zdrowie.
Tomasz Łyżwiński, Przegląd Sportowy”, czasnabieganie.pl

Jako sportowiec zawodowo uprawiający mieszane sztuki walki (MMA), muszę nieustannie dbać o zdrowie, by jak najdłużej zachować sprawność i spełniać się w tym, co robię. Kelly Starrett w książce Bądź sprawny jak lampart opisuje procesy, które niemal niepostrzeżenie uszkadzają nasze ciała. Interesują go problemy spowodowane złym podejściem do wysiłku fizycznego, a przede wszystkim najlepsze plany sesji treningowych, odpowiednie mobilizacje i prawidłowa technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, bez względu na stopień zaawansowania sportowego. Pamiętaj – lepiej zapobiegać, niż leczyć.
Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC w wadze słomkowej

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Glen Cordoza to znany na świecie autor 26 książek na temat MMA, jiu-jitsu, boksu tajskiego i fitnessu. Współpracuje z takimi legendami MMA, jak Randy Couture, B.J. Penn, Anderson Silva, Fiodor Jemieljanienko i Lyoto Machida, oraz sławami jiu-jitsu – Eddiem Bravo i Marcelem Garcią. Jest współautorem (z Brianem MacKenziem) książki Power, Speed, Endurance, a także (z Kellym Starrettem) bestsellerów list „New York Timesa” i „Wall Street Journal” – Bądź sprawny jak lampart oraz Skazany na biurko. Glen, poza osiągnięciami jako autor książek, może się pochwalić wynikiem 12:0 w zawodowych walkach boksu tajskiego oraz 3:1 w zawodowym MMA. Ma także czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu pod Eddiem Bravo z 10th Planet Jiu-Jitsu.

Kelly Starrett – trener i fizjoterapeuta, autor bestsellera „New York Timesa” Gotowy do biegu – zrewolucjonizował sposób myślenia sportowców i trenerów (a także ludzi na co dzień niezwiązanych ze sportem) o możliwościach ludzkiego ciała w kategoriach ruchu, mechaniki i potencjału tkwiącego w każdym z nas. Wraz z żoną, Juliet Starrett, prowadzą siłownię San Francisco CrossFit oraz stronę internetową MobilityWOD.com, odwiedzaną przez miliony zawodników i trenerów z całego świata, na której dzielą się swoim podejściem do ruchu, mechaniki oraz mobilności. Kelly organizuje i prowadzi popularne szkolenia CrossFit Movement and Mobility, jest również regularnie zapraszany na konferencje branżowe.

Współpracuje z wojskiem (w tym z elitarnymi jednostkami specjalnymi), zawodowymi klubami sportowymi z takich amerykańskich lig jak NHL, NBA, NFL czy MLB oraz wieloma czołowymi amerykańskimi i światowymi zawodnikami uprawiającymi sporty siłowe. Doradza też amerykańskiej drużynie olimpijskiej i reprezentacjom uniwersyteckim. Głęboko wierzy w to, że każdy człowiek powinien nie tylko umieć prawidłowo się poruszać, lecz także diagnozować i usuwać podstawowe niedomagania swojego ciała.

dane szczegółowe

Liczba stron: 496
Format: 205 x 275
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7579-458-8
Data wydania: 27 listopada 2015
Tłumacz: Paweł Kaczmarek
cena detaliczna:
169,90 zł
Produkt dostępnY