Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu

data wydania: 26 października 2016
dane szczegółowe: ZOBACZ WIĘCEJ
cena detaliczna:
89,90 zł
Produkt dostępnY

OPIS KSIĄŻki:

Lepiej wstań, zanim to przeczytasz!

Kelly Starrett, znany fizjoterapeuta i autor światowego bestselleru Bądź sprawny jak lampart, prezentuje szczegółowy plan przetrwania w środowisku, w którym głównie się siedzi. Krzesło jest wrogiem i powoli zabija nasze ciało!

Skazany na biurko dostarcza gotowych rozwiązań i kreatywnych pomysłów pozwalających skrócić czas spędzany w pozycji siedzącej, a także doradza, jak przerobić własne biurko na dynamiczne środowisko pracy w pozycji stojącej, co poprawi jakość twojego życia.

Dzięki tej książce nauczysz się:

• rozpoznawać i korygować złą postawę podczas siedzenia, stania i poruszania się,
• zapobiegać bólom odcinka lędźwiowego pleców, szyi, barków, nadgarstków i kolan, zmniejszyć te dolegliwości i leczyć je,
• niwelować skutki urazów przeciążeniowych, takich jak zespół cieśni nadgarstka i zapalenia ścięgien,
• stabilizować w poprawnej pozycji kręgosłup, biodra i barki,
• chodzić, schylać się i kucać w optymalny sposób,
• likwidować ból i poprawiać zakres ruchu dzięki 14 programom mobilizacyjnym.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz poprawić wyniki osiągane w miejscu pracy i poza nim, schudnąć czy po prostu żyć bez bólu, Skazany na biurko Ci pomoże. To rewelacyjne lekarstwo na śmierć przez zasiedzenie!

Skazany na biurko to kolejna perła w dorobku dr. Starretta. Czytelnik znajdzie w niej szczegółowe informacje dotyczące przyblokowania mięśniowo--powięziowego, spowodowanego przez siedzenie. Autor rozbija poszczególne aspekty siedzącego trybu życia na elementy pierwsze i omawia je w kontekście wad postawy, spowolnionego metabolizmu oraz kłopotów z koncentracją i pamięcią, powiązanych z brakiem ruchomości kręgosłupa. Skazany na biurko jest kamieniem milowym w rozwoju wiedzy o przygotowaniu motorycznym i fizjoterapii. Jeżeli na poważnie interesujesz się tą tematyką, nie możesz przejść obok tej książki obojętnie.
Jakub Mauricz, CEO, szkoleniowiec Mauricz Training Center

Jak wskazuje sam tytuł, książka skierowana jest przede wszystkim do osób pracujących w biurach. Autor dostrzega najczęstsze problemy, z którymi w dzisiejszych czasach boryka się większość zasiedziałego społeczeństwa. Daje wskazówki, uświadamia, motywuje i w obrazowy sposób zachęca do zmiany złych nawyków. Podkreśla, że najważniejszą kwestią jest świadomość konsekwencji złego siedzenia i przyzwyczajeń z tym związanych. Przede wszystkim jednak udowadnia, że miejsce pracy wcale nie stanowi przeszkody w podejmowaniu chociażby minimalnej mobilizacji narządu ruchu każdego z nas. To kolejna wspaniała publikacja Kelly’ego.
Adrianna Palka, trener personalny

Najnowsza książka Kelly’ego Starretta idealnie trafia w potrzeby dzisiejszych pracowników biurowych. W czasach nieustannego korporacyjnego wyścigu szczurów istotne jest to, jak siedzimy, ile siedzimy oraz jakie błędy popełniamy podczas siedzenia, a co za tym idzie – czego możemy się spodziewać, jeżeli nie będziemy się stosować do konkretnych zasad. Dzięki temu kompendium będziemy mogli lepiej wyjaśnić naszym pacjentom problem nieprawidłowej pozycji oraz zalecić odpowiednie ćwiczenia korygujące i ułatwiające życie na co dzień, zarówno w pracy, jak i poza nią. Polecamy tę książkę wszystkim, którzy chcą być sprawni mimo siedzącego charakteru pracy.
zespół FizjoTerapia HD

Doktor Kelly Starrett tym razem zajmuje się plagą XXI wieku, czyli pracą siedzącą. Z książki dowiesz się, co i jak robić, żeby zniwelować jej skutki uboczne. To obowiązkowa lektura nie tylko dla fizjoterapeutów i trenerów, ale także dla każdego, kto większość swojego czasu spędza, siedząc.
Marcin Klima, wykładowca w Wyższej Szkole Instruktorsko-Trenerskiej, www.wsit.pl

Z roku na rok coraz więcej ludzi spędza dzień głównie w pozycji siedzącej. Poprawiając komfort swojego życia, nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne koszty ponosi za to nasz organizm. Książka podejmująca z pozoru banalny temat okazuje się prawdziwą kopalnią wiedzy i otwiera nam oczy na to, jak wielki wpływ na zdrowie ma pozycja siedząca i ile zaburzeń w funkcjonowaniu naszego ciała może powodować. Czytelne ilustracje, prosty język i przede wszystkim celne rady – to wszystko sprawia, że Skazany na biurko jest pozycją wartą uwagi każdego, kto siedzi choć kilka godzin dziennie.
Jakub Nowosad, fizjoterapeuta Fizjo4life i koszykarskiej sekcji Legii Warszawa

fragment książki:

pobierz FRAgment pdf

Autor KSIĄŻki:

Glen Cordoza to znany na świecie autor 26 książek na temat MMA, jiu-jitsu, boksu tajskiego i fitnessu. Współpracuje z takimi legendami MMA, jak Randy Couture, B.J. Penn, Anderson Silva, Fiodor Jemieljanienko i Lyoto Machida, oraz sławami jiu-jitsu – Eddiem Bravo i Marcelem Garcią. Jest współautorem (z Brianem MacKenziem) książki Power, Speed, Endurance, a także (z Kellym Starrettem) bestsellerów list „New York Timesa” i „Wall Street Journal” – Bądź sprawny jak lampart oraz Skazany na biurko. Glen, poza osiągnięciami jako autor książek, może się pochwalić wynikiem 12:0 w zawodowych walkach boksu tajskiego oraz 3:1 w zawodowym MMA. Ma także czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu pod Eddiem Bravo z 10th Planet Jiu-Jitsu.

Kelly Starrett – trener i fizjoterapeuta, autor bestsellera „New York Timesa” Gotowy do biegu – zrewolucjonizował sposób myślenia sportowców i trenerów (a także ludzi na co dzień niezwiązanych ze sportem) o możliwościach ludzkiego ciała w kategoriach ruchu, mechaniki i potencjału tkwiącego w każdym z nas. Wraz z żoną, Juliet Starrett, prowadzą siłownię San Francisco CrossFit oraz stronę internetową MobilityWOD.com, odwiedzaną przez miliony zawodników i trenerów z całego świata, na której dzielą się swoim podejściem do ruchu, mechaniki oraz mobilności. Kelly organizuje i prowadzi popularne szkolenia CrossFit Movement and Mobility, jest również regularnie zapraszany na konferencje branżowe.

Współpracuje z wojskiem (w tym z elitarnymi jednostkami specjalnymi), zawodowymi klubami sportowymi z takich amerykańskich lig jak NHL, NBA, NFL czy MLB oraz wieloma czołowymi amerykańskimi i światowymi zawodnikami uprawiającymi sporty siłowe. Doradza też amerykańskiej drużynie olimpijskiej i reprezentacjom uniwersyteckim. Głęboko wierzy w to, że każdy człowiek powinien nie tylko umieć prawidłowo się poruszać, lecz także diagnozować i usuwać podstawowe niedomagania swojego ciała.

dane szczegółowe

Liczba stron: 368
Format: 205 x 275 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7579-839-5
Data wydania: 26 października 2016
Tłumacz: Paweł Kaczmarek, Piotr Pazdej
cena detaliczna:
89,90 zł
Produkt dostępnY